25 maja 2019. imieniny: Grzegorz, Urban, Magda POCZTA ARCHIWUM (poprzedni serwis WWW)
| Czcionka:   A+ A-
kontrast
  
Tereny inwestycyjne

Tereny inwestycyjne Ożarów - Artykuł w informatorze "Nasz Region" [JPG]

Tereny inwestycyjne Ożarów - Artykuł w informatorze "Nasz Region" [PDF]

Odwiedzin: 2691
Przymiarki do terenów inwestycyjnych

Trwają prace nad koncepcją zagospodarowania terenów inwestycyjnych w Ożarowie i ich promowania. Podana już została informacja do Radia Kielce, w najbliższym czasie powstanie też specjalny folder informacyjny.

W budżecie na przyszły rok gmina przeznaczy znaczną kwotę na uzbrojenie terenów inwestycyjnych. Wraz z pieniędzmi uzyskanymi od Marszałka Województwa Świętokrzyskiego środki zostaną przeznaczone na przeprowadzenie nowoczesnej, zgodnej z najnowszymi technologiami, sieci elektrycznej, kanalizacyjnej, na budowę ciągów komunikacyjnych. 

- Przymierzamy się do przeprowadzenia przetargu na budowę drogi betonowej, która umożliwi dobry kontakt w tym terenie – mówi burmistrz Marcin Majcher. -  Dzięki temu, bez trudności będzie mógł się tu poruszać ciężki sprzęt. To byłaby droga o długości 2,2  km.  Cementownia zaproponowała nam, że profesjonalnie wykona jej projekt.  

Burmistrz Marcin Majcher jest przekonany, że kolejna droga betonowa w gminie doskonale, podobnie jak poprzednie, sprawdzi się jako ciąg komunikacyjny. W tym terenie bowiem będzie przewożony wielki tonaż, będą poruszać się pojazdy o wysokich gabarytach. Nic dziwnego, że droga musi być o bardzo mocnym stopniu nacisku.  

Niebawem przedstawiciele samorządu wybierają się do Połańca, by zapoznać się z zastosowanymi tam rozwiązaniami w obrębie terenów inwestycyjnych.
Odwiedzin: 2691
2,7 mln zł na tereny inwestycyjne
Burmistrz Marcin Majcher podpisał z marszałkiem województwa świętokrzyskiego Adamem Jarubasem preumowę na realizację projektu, który obejmuje utworzenie terenów inwestycyjnych w rejonie ulicy Kościuszki. Wartość prac wyniesie 5,5 mln zł, z czego 2,7 mln zł będzie pochodzić z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020.

Nowe otwarcie w gminie Ożarów


- To jeden z czterech wniosków w województwie – powiedział podczas podpisania preumowy marszałek Adam Jarubas. - Muszę pochwalić samorząd miasta i gminy Ożarów, że potrafił przygotować bardzo dobry wniosek. Dzięki niemu uzyskujemy dostęp do 15-hektarowej powierzchni w terenie, który nie ma przeznaczenia rolniczego. Jest więc szansa, że dzięki dobremu połączeniu komunikacyjnemu przyciągniemy tutaj inwestorów i pojawią się miejsca pracy.

Marszałek Adam Jarubas pogratulował burmistrzowi. Przypomniał, że w województwie są już trzy takie miejsca, w których będą realizowane podobne projekty, w Jędrzejowie, Ostrowcu, Sitkówce-Nowinach. Marszałek podziękował radnej Sejmiku Ewelinie Bień, która kontynuuje dzieło Kazimierza Kotowskiego, pomaga, by ta ziemia dynamicznie tutaj się rozwijała. Podkreślił wkład przewodniczącego Sejmiku Arkadiusza Bąka, który ten teren też ma pod szczególną opieką.

Burmistrz Marcin Majcher przypomniał, że gmina rozpoczęła starania o tereny inwestycyjne przed dwoma laty w obecności przewodniczącego Sejmiku Arkadiusza Bąka. I  teraz te inicjatywy są realizowane. - Z uporem staraliśmy się realizować te zadania – mówił burmistrz. – Dzięki wcześniejszym wnioskom, które składaliśmy na rewitalizację Ożarowa, pociągnęliśmy tu sieć kanalizacyjną, wodociągową. To był wstęp do obecnych działań.  Środki, które otrzymujemy, postaramy się spożytkować należycie. Nasi przedsiębiorcy to wykorzystają. Mamy wnioski ze Stowarzyszenia Przedsiębiorców Inicjatywa oraz innych grup, inwestorzy przychodzą, pytają o tereny, chcieliby prowadzić tutaj swoje inwestycje. Wierzę, że uda nam się to zrealizować.

Poseł RP Kazimierz Kotowski podkreślił, że to nowy okres działania, nowe otwarcie, szczególnie dla miejscowości o potencjale gospodarczym, o zasobach, takich jak Ożarów. - Plany przygotowywane były tutaj przez wiele lat, spotkania, które zaowocowały podpisaniem porozumienia jesienią 2014 r., dzisiaj się materializują – powiedział. - W Ożarowie od kilku lat myślano o tworzeniu infrastruktury komunalnej, komunikacyjnej. To dotyczy wzbogacenia oferty inwestycyjnej regionu świętokrzyskiego. Takich terenów brakowało. To przykład znakomitej współpracy różnych szczebli samorządów: gminy, powiatu, województwa.

O tym, że wszystkie prace będą wykonane należycie, jest przekonana radna Sejmiku Ewelina Bień. - Też rozmawiam z przedsiębiorcami z tego terenu – powiedziała. - Oni z całą siłą i zaangażowaniem chcą inwestować w swoje działalności gospodarcze. Teraz będzie już łatwiej. Gratuluję, panie burmistrzu.

Starosta opatowski Bogusław Włodarczyk podziękował wszystkim za inicjatywę powstania terenów inwestycyjnych. - Jestem szczęśliwy, jak się coś dobrego dzieje na terenie powiatu - powiedział.

 

Z zachętą do przedsiębiorców


Tereny inwestycyjne obejmują obecnie około 15 ha, znajdują się przy ulicy Kościuszki, na peryferiach Ożarowa, w kierunku miejscowości Gliniany. Są dość atrakcyjne, bo w pobliżu przebiega droga krajowa z Sandomierza do Warszawy. To wielki atut dla każdej  firmy, bo szybki jest transport. Droga nie leży przy tym bezpośrednio przy osiedlu, nie będzie więc uciążliwa dla mieszkańców. Pod kolejny ciąg komunikacyjny będzie jeszcze wywłaszczony kawałek gruntu. To teren częściowo uzbrojony. Istnieje tu kotłownia, która zimą ogrzewa całe osiedle. Z kolei latem może służyć do znajdującej się obok Spółdzielni Nadwiślanka jako system parowy do produkcji różnego rodzaju przetworów owocowych. Spółdzielnia chce się tutaj rozwijać i gmina zamierza ją poprzeć, by mogły powstać nowe miejsca pracy.

Tu planowana jest droga betonowa o dużej wytrzymałości i dużym tonażu, bo w trakcie budowy przyjeżdżają ciężkie maszyny, urządzenia. Gmina będzie promować miejscowy surowiec. Ma w tym doświadczenie, bo przedłużeniem pobliskiej drogi powiatowej jest 4,6-kilometrowy, betonowy odcinek z Glinian do Teofilowa. Ma już 10 lat i nie wymaga żadnych remontów. Tak jakby wykonano go wczoraj. To powoduje, że drogi betonowe są zdecydowanie tańsze od asfaltowych.


Burmistrz Marcin Majcher i marszałek Adama Jarubas podpisali preumowę w obecności, oprócz już wymienionych osób, przewodniczącej Rady Miejskiej w Ożarowie Krystyny Wieczorek, zastępcy burmistrza Pawła Rędziaka, sekretarza gminy Tomasza Sobieraja, skarbnik gminy Stefanii Dziedzic.

Odwiedzin: 489
  
Urząd Miejski tel. +48 15 86-10-700
+48 15 86-10-701
+48 15 86-10-702
+48 15 86-11-137
fax. +48 15 86-11-136
urzad@ozarow.pl
BURMISTRZ OŻAROWA Marcin Majcher zaprasza
Biuletyn Informacji Publicznej Miasta i Gminy Ożarów
SONDA
Jakiego rodzaju źródłami energii odnawialenej jesteś zainteresowany?
Kolektory słoneczne.
Elektrownie wiatrowe.
Źródła geotermalne.
Nie jestem zainteresowany.
zobacz wyniki
MIASTA PARTNERSKIE:
 
Krościenko
 
Spisska Bela
 
Halicz  

<<   Maj   >>
NiPoWtŚrCzPtSo
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31

MAPA SERWISU
STATYSTYKA

URZĄD Miejski w Ożarowie

ul. Stodolna 1, 27-530 Ożarów
tel: (15) 86-11-137, 86-11-183, 86-10-700...02
fax: (15) 86-11-136
urzad@ozarow.pl

GODZINY URZĘDOWANIA

pon-pt       7:00 - 15:00

adres elektronicznej
skrzynki podawczej epuap:

/48t3u9muwj/skrytka


TERYT: 260605