25 maja 2019. imieniny: Grzegorz, Urban, Magda POCZTA ARCHIWUM (poprzedni serwis WWW)
| Czcionka:   A+ A-
kontrast
  
Aktualności
Marcin Majcher prezesem OSP w powiecie
W sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego odbył się Zjazd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Opatowie. Nowym prezesem został druh, burmistrz Marcin Majcher. - Jednostki OSP są trochę w kryzysie – nie ukrywa Marcin Majcher. - Ubywa ludzi młodych z terenów wiejskich, co powoduje, że osłabia się nabór kadr. Chcemy nawiązać ścisły kontakt przede wszystkim ze szkołami, nie tylko podstawowymi, ale i średnimi.

Będziemy namawiać młodych ludzi do uczestnictwa w akcjach, szkoleniach pożarniczych, by potem zasilili nasze szeregi. Dobrze się składa, że pojawił się program rządowy w sprawie  służby wojskowej, do której pierwszeństwo będą mieć osoby już z kwalifikacjami. Dlatego jednostki OSP są idealnym miejscem do szkolenia. W tej chwili nie różni się ono na poziomie podstawowym od zajęć zawodowej straży pożarnej.

W zjeździe uczestniczyło 30 druhów spośród 34 uprawnionych. Gminę Ożarów reprezentowali przedstawiciele i delegaci: poseł Kazimierz Kotowski, burmistrz Marcin Majcher, Łukasz Adamski, Piotr Rynio oraz Wiesław Chmielewski (nieobecny na zjeździe), którzy wybrani zostali do składu nowego Zarządu Powiatowego oraz delegat Tomasz Sobieraj, który wybrany został do Komisji Rewizyjnej i następnie na jej przewodniczącego.

Obrady prowadził Marcin Majcher, sekretarzem był Stanisław Mazur. Sprawozdanie z działalności ustępującego Zarządu Powiatowego wygłosił druh, poseł Kazimierz Kotowski, który powiedział, że jednostki z gminy Ożarów wyróżniają się wysokim wyszkoleniem, uczestniczą we wszystkich szkoleniach organizowanych przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Opatowie. - Gmina Ożarów, jako jedyna w powiecie, corocznie organizuje zawody-sportowo pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych, Kobiecych Drużyn Pożarniczych i Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, ponadto corocznie przeprowadza zawody szkolnych MDP – podkreślił ustępujący prezes..

Na wniosek ustępującej Komisji Rewizyjnej obecni druhowie udzielili jednogłośnie absolutorium ustępującemu zarządowi. W dyskusji głos zabrali: starosta opatowski Bogusław Włodarczyk, który podziękował strażakom za zaangażowanie i służbę dla innych

ludzi, rodzinom strażaków za wyrozumiałość. Komendant powiatowy PSP w Opatowie, brygadier Grzegorz Szewczyk zwrócił uwagę, że samorząd ożarowski nie szczędzi pieniędzy i wysiłku na sprawne funkcjonowanie ochrony przeciwpożarowej na terenie gminy. Kapelan powiatowy OSP, ksiądz Marek Bieniasz podziękował wszystkim strażakom za społeczną pracę dla parafii podczas czuwania przy Grobie Pańskim, uczestnictwa w Rezurekcji, odpustach parafialnych.

W dyskusji głos zabrał wiceprezes Zarządu Wojewódzkiego ZOSP RP w Kielcach, druh Krzysztof Gajewski, który zwrócił uwagę na problemy, z jakimi borykają się jednostki.  Chodzi o konieczność aktywizacji społeczeństwa oraz włączanie nowych członków do struktur OSP. W podsumowaniu Marcin Majcher mówił o wysokich wymaganiach stawianych druhom i o konieczności pilnowania spraw formalnych związanych z udziałem druhów w akcjach ratowniczo-gaśniczych, aby udzielając pomocy poszkodowanym, samemu być bezpiecznym. - Aby być członkiem OSP, niezbędne jest regularne opłacanie składek członkowskich – podkreślił. - Organizacja zawodów sportowo-pożarniczych we wszystkich gminach to aktywizacja społeczności strażackiej i okazja do wzajemnej integracji i zacieśniania współpracy pomiędzy jednostkami OSP.

25-osobowy Zarząd Powiatowy ZOSP RP został wybrany jednogłośnie. Skład Prezydium Zarządu:  prezes - Marcin Majcher, wiceprezesi - Kazimierz Kotowski, Adam Mazurek, sekretarz - Szymon Sidor, skarbnik - Stanisław Mazur, członek - Alfred Skura.

Komisję Rewizyjną tworzą: przewodniczący Tomasz Sobieraj, wiceprzewodniczący Józef Kędziora, sekretarz Zbigniew Siwielec. Delegatami na Zjazd Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Kielcach wybrani zostali: Marcin Majcher, Kazimierz Kotowski, Adam Mazurek, Stanisław Mazur, Józef Kędziora i Szymon Sidor, przedstawicielami do Zarządu Wojewódzkiego ZOSP RP w Kielcach: Marcin Majcher, Kazimierz Kotowski, Adam Mazurek i Stanisław Mazur.

Zjazd przebiegał wyjątkowo sprawnie. Zakończył się wspólnym spotkanie przy grochówce. W organizację i przygotowanie zjazdu wyjątkowo aktywnie włączył się Łukasz Adamski, podinspektor ds. Obrony Cywilnej, Spraw Obronnych, Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Przeciwpożarowej Urzędu Miejskiego w Ożarowie.

Odwiedzin: 1486
« powrót
  
Urząd Miejski tel. +48 15 86-10-700
+48 15 86-10-701
+48 15 86-10-702
+48 15 86-11-137
fax. +48 15 86-11-136
urzad@ozarow.pl
BURMISTRZ OŻAROWA Marcin Majcher zaprasza
Biuletyn Informacji Publicznej Miasta i Gminy Ożarów
SONDA
Jakiego rodzaju źródłami energii odnawialenej jesteś zainteresowany?
Kolektory słoneczne.
Elektrownie wiatrowe.
Źródła geotermalne.
Nie jestem zainteresowany.
zobacz wyniki
MIASTA PARTNERSKIE:
 
Krościenko
 
Spisska Bela
 
Halicz  

<<   Maj   >>
NiPoWtŚrCzPtSo
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31

MAPA SERWISU
STATYSTYKA

URZĄD Miejski w Ożarowie

ul. Stodolna 1, 27-530 Ożarów
tel: (15) 86-11-137, 86-11-183, 86-10-700...02
fax: (15) 86-11-136
urzad@ozarow.pl

GODZINY URZĘDOWANIA

pon-pt       7:00 - 15:00

adres elektronicznej
skrzynki podawczej epuap:

/48t3u9muwj/skrytka


TERYT: 260605